Rodinné domy a domácnosti

Návrh a realizace domácí počítačové sítě

Proč síť?

Počítačová síť do rodinného domu

Rodinný dům a počítačová síť byly dříve dvě neslučitelné věci. Počítačové sítě byly pouze pro firmy, úřady a nebo školy. Doba se ale výrazně změnila…

Dnes se množství zařízení připojených do počítačové sítě a na internet exponenciálně zvětšuje. Obyčejné WiFi routery nebo modemy často nedisponují potřebným výkonem pro bezproblémový provoz domácí sítě. Obzvlášť WiFi síť, kterou většina domácností využívá v běžném životě nemusí s běžnými síťovými prvky stíhat odbavovat veškerá připojená zařízení.

V J2D Solutions se spoléháme na síťové prvky Ubiquiti řady UniFi, které jsou kvalitní a se kterými máme velice dobré zkušenosti. Jsou to profesionální výrobky zahrnující veškeré prvky potřebné k sestavení stabilní počítačové sítě.

Návrh počítačové sítě na míru Vašim potřebám

Nastavení a otestování provádíme v našich kancelářích

Na místě probíhá jen zapojení a oživení systému

Jednoduchá rozšířitelnost v budoucnu

Pravidelné aktualizace systému reagující na nové hrozby z internetu

Možnost dálkové správy sítě

Výhody

Možnosti a výhody sítě od nás

Celá síť bude od nás nakonfigurovaná a připravená přímo dle Vašich požadavků. Nastavení, případné úpravy nebo následná správa sítě probíhá na jednom místě v UniFi SDN Controlleru, kam je možné se připojit jak z počítače tak z tabletu nebo telefonu. Není nutné nastavovat jednotlivé prvky sítě zvlášť.

Výhodou pro domácnosti je případná možnost správy sítě na dálku. To znamená, že v případě problému nebo potřeby změnit nastavení je možné se do ovládacího serveru připojit vzdáleně a potřebná nastavení upravit (vyžaduje volitelné příslušenství Unifi Cloud Key).

Na přání je možné nastavit i Wifi Guest síť (síť pro návštěvy), která je zabezepčena tak, aby se nikdo na této síti nedostal do Vašich zařízení. Návštěva tak dostane připojení k internetu, ale nic ve Vaší síti Vám nepřenastaví, nikam se nedostane a pokud budete chtít, bude návštěvě i omezena rychlost stahování, aby Vám třeba kamarádi Vašich ratolestí nezabrali celý datový tok.

A pokud máte děti, které mají třeba v 8 večerku, není problém nastavit síť pro Vaše ratolesti s časovým omezením, takže už po tajnu neboudou brouzdat na tebletu v posteli pod peřinou.

Co vše lze připojit do sítě

Každého napadne, že se do počítačové sítě připojí počítač, mobil nebo tablet. Ale uvažovali jste i o televizi, herní konzoli, domácím kinu, světlech, multiroom zvukovému systému, síťovému disku, tiskárně nebo klidně třeba pračce či ledničce? A co třeba počítače Vašich dětí až je budou potřebovat? To vše a mnohem víc se dá dnes připojit k počítačové síti a k internetu. Počítejte s tím do budoucna a zařiďte si kvalitní počítačovou síť nejlépe už během stavby domu. Předejdete tak komplikacím v budoucnu.

Proč není WiFi všemocná

Mnoho lidí si představuje počítačovou síť jen jako WiFi. A částečně mají pravdu. Drtivá většina věcí se dnes dá připojit vzduchem a nelze říci, že to je úplně špatně. Má to ale svá úskalí. Čím více zařízení připojíte do sítě pomocí kabelu, tím lepší WiFi budete mít. Zařízení připojená na přes WiFi se musí o celý datový tok sítě dělit mezi sebou, kdežto zařízení připojená kabelem do switche mají svou pevně danou linku.

Navíc zařízení připojená kabelem mají vždy lepší odezvu – to je doba potřebná ke komunikaci mezi zařízeními (například Vaším počítačem a počítačem kamaráda na druhé straně země).

Čím kratší tato odezva je, tím lépe. Oceníte to při sledování online přenosů (např IPTV nebo jiné živé přenosy po internetu), videotelefonováním kdy je obraz plynulý a bez znatelného zpoždění a nebo při hraní on-line her (pařani mi jistě dají za pravdu, že je kabel vždy lepší než WiFi).

Neváhejte nás kontaktovat

Odesláním formulaře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

k

Napište nám

Zavolejte nám

+420 777 302 936